REV. IOURI KOSLOVSKII

As I walk through the shadow of the valley of death...

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

СВЯТА ГОРА ДОМУ ГОСПОДНЬОГО - Різдвяні розважання

СВЯТА ГОРА ДОМУ ГОСПОДНЬОГО - Різдвяні розважання
 
На останку днів станеться, що гора дому Господнього буде поставлена на вершині гір і підійметься понад пагорби. Усі народи поспішать до неї. І сила народів піде туди, і скажуть: «Ходіте, вийдемо на гору Господню, в дім Бога Якова, і він покаже нам свої дороги, і будемо ходити його стежками, бо з Сіону закон вийде, і слово Господнє з Єрусалиму». І він судитиме народи, буде розсуджувати людей многих; вони перекують свої мечі на рала, а списи свої на серпи. Народ на народ не буде меча підіймати, і не вчитимуться більше воювати. Доме Якова, прийдіть, і будемо ходити в світлі Господнім!
Іс. 2, 2-8
 
Ми з вами знову наблизилися до особливого періоду року, періоду в якому ми очікуємо приходу одного з найбільших свят церковного календаря – Різдва Христового. 
В рамках приготування до цього величного свята хочу запросити вас розважити над словами одного з найбільших пророків Старого Завіту – Ісаї. «На останку днів станеться, що гора дому Господнього буде поставлена на вершині гір і підійметься понад пагорби». Застановімося над цим висловом. Задумаймося над змістом цього пророцтва. Гора про яку йдеться, є власне Сіоном – Єрусалим. Ми можемо це з певністю сказати, адже Ісая підкреслює що це гора дому Господнього, іншими словами, Гора Храму Господнього. Ісая нам показує цей образ Гори Дому Господнього, Дому в якому правильно і гідно віддавати шану Господеві. Ця гора піднімається понад інші гори. І це властиво й є першим заохоченням Ісаї, над котрим прошу задуматися в період приготування до зустрічі з Христом у яслах.  Чи гора Дому Господнього є справді найвищим домом в нашому житті? Чи хвала і поклоніння Господеві для нас є найважливішим з посеред усього? Чи воно важливіше за нашу роботу, чи воно важливіше за нашу дружбу, чи воно важливіше навіть за нашу сім’ю та родину, людей, котрих ми найбільше любимо. Якщо відповідь на хоч одне з цих питань є «Ні», щось не в порядку в нашому житті. Саме над цим пропоную задуматися – що саме у нашому житті є найвищою горою? Ми всі маємо подібну гору, а навіть, вона часто змінюється. Є різні пріоритети, і вони можуть формуватися в залежності від багатьох факторів в нашому житті. Якщо цією горою завжди і постійно не є Гора Дому Господнього, щось не так. Іншими словами: якщо любов Господа є на першому місці в нашому серці, тоді ми не знатимемо що робити з іншими «благами» нашого життя. Якщо маємо «здоров’я, багатство, владу, насолоду але у не маємо любові до Бога, ми не знатимемо, що робити з цим всім. Але якщо любов Бога є найвищою Горою, ми знатимемо, що робити з іншими благами життя. Читаємо в книзі псалмів «8 Люблю, о Господи, оселю твого дому, місце перебування твоєї слави» (Пс. 26, 8).
 

Page 6 of 243

You are here: